Najciekawsze funkcje Instagrama, które musisz znać

Instagram jako jedno z najpopularniejszych portali społecznościowych, oferuje swoim użytkownikom wiele ciekawych jak i praktycznych funkcji, które mają na celu poprawić oraz usprawnić korzystanie z aplikacji.

Edycja zdjęć i możliwość publikowania

Podstawową funkcją Instagrama jest edytor zdjęć, w którym znajdziemy sporo interesujących filtrów oraz narzędzi do niezbyt skomplikowanej obróbki, oraz możliwość natychmiastowego publikowania zdjęcia w charakterze posta. To doskonałe narzędzie doceniane jest zarówno przez nastolatki pragnące wzbudzenia zainteresowania na większą skalę, jak i przedsiębiorców, którzy nie mogą nie docenić potencjału drzemiącego w tym najpotężniejszym obecnie serwisie fotograficznym.

Instagram dla wielu ludzi stał się platformą, dzięki której mogą sprawnie i bezproblemowo realizować strategię marketingową i tym samym budować zaufanie klientów oraz docierając do większej ilości osób. Możliwość publikowania zdjęć to zaledwie ułamek możliwości, który może dosyć intensywnie wesprzeć młodych przedsiębiorców oferujących produkt lub usługę.

Relacje na Instagramie

InstaStories to nic innego jak ulotne treści, które wyparowują już po upływie doby. Tego typu relacje zostały spopularyzowane znacznie wcześniej przez twórców, m.in. Snapchata, choć dopiero Faceboook i Instagram sprawiły, że dostrzeżono ich ogromny potencjał, wzbogacając relacje o kilka dodatkowych funkcji.

Tego typu relacje są fantastycznym sposobem na utrzymaniu własnej marki na najwyższym poziomie zainteresowania. Regularne publikowanie relacji nie pozwala na obniżenie zasięgów, a wręcz przeciwnie. Mamy również bezustanny wgląd do pełnej listy osób, które przeglądały nasze relacje. Istotne jest, że relacje mogą oglądać dosłownie wszyscy, nawet osoby, które nie obserwują naszego konta. Warto wobec tego umieszczać w nich treści, które być może będą w stanie zachęcić innych do obserwowania naszego profilu. Wielu zawodowych fotografów traktuje relacje jako przestrzeń, w której dzielą się zakulisowymi ujęciami z danej sesji. To dosyć dobry sposób, aby zapowiedzieć coś, na co warto czekać i dlaczego warto pozostać z naszym profilem na dłużej.

Boomerangi na Instagramie

Kolejną funkcją, z której bardzo chętnie korzystają użytkownicy jest Boomerang, czyli zaledwie jednosekundowe zapętlone filmiki, które często podawane są w dosyć humorystycznej formie. Niektóre z nich faktycznie zasługują na słowa uznania i można je oglądać w nieskończoność. Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji zsynchronizowanej z Instagramem będziemy mogli własne relacje okraszać ulubioną muzyką lub utworami adekwatnymi do przedstawianej treści.

Instagram – społeczność z konkretnymi wymaganiami

Instagram to platforma zrzeszająca ludzi z całego świata, parającymi się różnymi zawodami, mającymi mniej lub bardziej wygórowane oczekiwania. Jeżeli przymierzamy się do założenia konta firmowego, to z pewnością będzie nam również zależało na tym, aby regularnie otrzymywać odzew w postaci opinii lub komentarza, który ułatwi nam nieco zrozumienie obecnego zapotrzebowania.

W tym celu Instagram oferuje funkcję o nazwieankieta. Dzięki tej fantastycznej funkcji będziemy mogli w sposób łatwy i przyjemny zadać konkretne pytanie do naszych followersów i dowiedzieć się, czy jest coś, co moglibyśmy poprawić lub zmienić. Wiele osób zajmujących się zawodami artystycznymi często korzysta z tej funkcji. Interakcja jest bardzo ważnym elementem całej platformy. Pod publikowanymi postami również możemy zadawać konkretne pytania lub prosić swoich odbiorców o wystawienie opinii w konkretnym zakresie. Warto z tego korzystać i regularnie pozwalać innym wypowiadać się na temat naszej firmy lub instagramowego konta.

Tylko w ten sposób będziemy w stanie faktycznie wprowadzić dobre zmiany, które wpłyną na naszą korzyść. Warto również korzystać z geotagów, czyli tagów informujących o naszym położeniu w danym momencie. Analizy instagrama wykazują, że korzystanie z takiego oznaczania potrafi dosyć szybko podnieść zasięgi naszego konta. Wielkim poruszeniem zakończyło się podanie informacji o pojawieniu się opcji Reels na Instagramie, czyli możliwość nagrywania filmików o długości 30 s. Trudno jeszcze zweryfikować, jak funkcja przyjmie się na Instagramie, choć twórcy zakładają, że stanie się kolejnym hitem platformy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to: